Co może wywołać spadek testosteronu

Co może wywołać spadek testosteronu

Jest tak wielu ludzi na całym świecie, którzy borykają się z zaburzeniami produkcji testosteronu, przez co odczuwają kłopoty z przyrostem mięśni i utratą tłuszczu. Oto krótki przewodnik po najczęstszych czynnikach, które mogą wywołać spadek produkcji testosteronu. 

Wprowadzenie:

Wszystkie z wymienionych poniżej czynników, są częścią większej całości. Wszystkie one są ze sobą powiązane. Jeśli uważasz, że wystarczy wykluczyć ze swojego życia tylko jeden lub dwa z nich, to wiedz, iż nie przyniesie to żadnych korzystnych zmian. Słaby poziom testosteronu spowodowany jest przez wiele czynników, dlatego należy wykluczyć wiele z nich, aby to naprawić.

Zarządzanie stresem.
U kobiet miednica wygląda inaczej niż u mężczyzn. Jest szersza i generalnie ładniejsza. 
To jasne i proste, jeśli borykasz się z częstym stresem, twój organizm nie wytwarza wystarczającej ilości testosteronu. Oba hormony stresu (kortyzol), czyli hormony płciowe (testosteron, estrogen, itd.), pochodzą z tego samego źródła zwanego pregnenolonem. Jeśli pregnenolon jest głównie wykorzystywany do produkcji hormonów stresu, zaledwie niewielki objaw choroby jego część będzie przeznaczana na produkcję testosteronu.

Niestety, Polacy są jednymi z najbardziej zestresowanych ludzi w Europie, a właściwie na naszej planecie. Wypełniamy nasze życie niepotrzebnymi kłótniami, zmartwieniami i mamy zaplanowanych zbyt wiele zajęć. Oto krótka lista sposobów, aby obniżyć poziom stresu:

Zaplanuj od czasu do czasu dzień, podczas którego nie będziesz nić robić. Czy jesteś religijny, czy nie, koncepcja dnia wolnego w tygodniu ma sens. Praca przez cały czas nie jest korzystna, to po prostu zwiększa poziom stresu.
Przypominaj sobie codziennie, że nie można kontrolować tego, co robią inni ludzie, tylko to, co sam robisz i jak reagujesz na innych. Sam ten fakt może zmniejszyć ogromną ilość stresu, ponieważ, nie będziesz się już martwić się o innych, możesz skoncentrować się na własnych reakcjach, które są o wiele łatwiejsze do kontrolowania.

Ograniczaj zbędne zobowiązania. Na plecach pacjentki wyrosła brodawka łojotokowa mająca rozmiar dość pokaźny i bardzo nieładnie wyglądała. Uniemożliwiała wizyty na plaży i w saunie. Czy jesteś pewien, że chcesz być częścią każdego klubu i organizacji w mieście? Jeśli będziesz się zajmować niepotrzebnymi rzeczami, to może wpłynąć to na nadmierny stres i w efekcie kontynuację po równi pochyłej tak niesprzyjającego spadku testosteronu.